SVĚTOVÝ FLORBAL NA NOVÉ ADRESEPŘÍPRAVA NA SUPERFINÁLE 2016 STARTUJE

Florbal opět získal pozici místopředsedy olympijského výboru

Prezident českého florbalu Filip Šuman byl na další čtyři roky zvolen místopředsedou Českého olympijského výboru. Valná hromada se také zabývala otázkami přijetí nových sportů na olympijské hry a přípravou na Světové hry, které proběhnou v létě příštího roku v polské Vratislavi.

„Již za uplynulé čtyři roky se nám podařilo v rámci Českého olympijského výboru výrazně zlepšit spolupráci mezi všemi sportovními svazy a zajistit, že se sporty už nerozdělují pouze na olympijské a neolympijské. Nejlepším důkazem je projekt olympijských parků, kde se do sportovních aktivit zapojilo více než padesát různých sportů. Na další čtyři roky máme ale stále hodně úkolů a velice důležitou akcí pro nás budou právě Světové hry, kde se představí více než třicet sportů,“ řekl Filip Šuman.

„Jednoznačně cítím, že florbal získává v České republice stále větší respekt mezi ostatními sporty. Již není neobvyklé, že se na nás s žádostí o naše zkušenosti a konzultace obrací ty nejtradičnější české sporty. Beru to nejen jako ocenění, ale spíše jako závazek, že se českému florbalu bude dále dařit rozvíjet, tak úspěšně jako v posledních letech,“ popsal současnou situaci Filip Šuman.